Evden Eve Nakliyat Firması Neler Yapar?

Evden Eve Nakliyat Firması Neler Yapar

İlk kez taşınacaksanız bir evden eve nakliyat firmasının neler yaptığına, nasıl hizmetler sunduğuna dair bir bilginiz olmayabilir. İlk kez taşınacaksanız büyük ihtimalle nakliye firmaları hakkında da bir bilginiz yoktur. Bu nedenle sizlere bu yazımızda “Evden eve nakliyat firması neler yapar ve nakliyat firmaları” konusu üzerinde bilgilendireceğim. Yazımızın devamını okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ev Taşıma Firmaları Hakkında Bilgilendirme

Daha önce taşınmadıysanız yani ilk defa taşınacaksanız fiyat teklifi aldığınız firmalar hakkında detaylı araştırma yapmanızı öneriyoruz. Çünkü ev taşıma sektöründe çok fazla korsan faaliyet gösteren firma bulunmaktadır. Bu firmalardan biriyle anlaşmanız durumunda başınız ciddi anlamda ağrıyabilir. Korsan bir firma ile anlaşmanız durumunda; eşyalarınızın hasar görmesi, ekstra ücret talebi ve eşya çalınması sadece birkaç örnektir.

Nakliyat Firmaları Neler Yapar

Yukarıda saydığım nedenlerden ötürü nakliye firması seçerken çok dikkatli olmalısınız. Firmaları araştırmanın en kolay yolu Google üzerinde “firma ismi + şikayet” şeklinde arama yapmaktır. Bu sayede fiyat teklifi aldığınız firmanın daha önceki taşımaları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. İsterseniz de taşınacağınız ilin adı + yorumlar şeklinde de arama yapabilirsiniz. Örnek olarak Kocaeli evden eve nakliyat yorumlar arama sorgusunu verebilirim.

Evden Eve Nakliyat Firması Neler Yapar?

Evden eve nakliyat firması evinizden bulunan bütün eşyaları ambalajlar, gerekli görünen eşyaları söker, eşyalarınızı kamyona yükler ve yeni adresine taşır. Daha sonra yüklediği eşyaları yeni dairenize çıkartarak sizin istediğiniz yerlere yerleştirir. Son olarak montaj işlemlerini yapar. Temel olarak nakliye firması bunları yaparak taşınmanızı gerçekleştirir.

Nakliyat Firması Neler Yapar

Nakliyat firmalarının sunduğu hizmetler firmadan firmaya değişir ancak genel olarak ambalajlama, yükleme, boşaltma, yerleştirme ve montaj, de-montaj işlemlerini her firma yapmaktadır. Ev taşıma firmasından istediğiniz ekstra bir hizmet var ise (kolileme hizmeti, eşyaların toplanması ve benzeri) bunu anlaşacağınız firmaya belirtmelisiniz. Çünkü araçtaki malzeme sizin ihtiyaçlarınıza göre belirlenmektedir.

Evden eve nakliyat firmasının ne yaptığını ve sunduğu hizmetleri aşağıda sizlere detaylı olarak anlatıyor olacağım.

1- Nakliyat Firması Eşyalarınızı Ambalajlar

Ev taşıma firmaları evinizde bulunan bütün eşyaları A’dan Z’ye olacak şekilde ambalajlar ve taşıma işlemine hazır hale getirir. Eşyalarınızı ambalajlarken patpat, battaniye, streç film, koli bandı, taşıma ip ve benzeri birçok malzeme kullanılmaktadır. Eşyalarınızın ambalajlama işlemi eşyaların hasar görmesini engellemek açısından çok önemlidir. Anlaştığınız nakliyat firmasının korsan firma olmamasına ve alanında uzman olmasına dikkat ediniz. Aksi taktirde çoğu eşyanız ambalajlanmadan hatta yerlerde süründürülerek taşınabilir.

2- Nakliyat Firması Eşyalarınızı Koliler

Çoğu nakliyat firması kolileme veya eşya toplama hizmetini ek ücret karşılığında yapmaktadır. Yani normal taşınma ücreti 1000₺ ise kolileme hizmetini istediğinizde bu fiyat 1200₺ civarında olmaktadır. Bazı evden eve nakliyat firmaları ise bu hizmeti ücretsiz olarak sunmaktadır. Evden eve nakliye firmaları evinizde bulunan; mutfak eşyalarını, ufak tefek eşyaları ve kıyafet gibi eşyalarınızı toplayarak koliler ve taşınmaya hazır hale getirir. Çoğu müşterimiz kolileme işlemini kendisi yaparak nakliye fiyatında tasarrufa gitmektedir. Sizler de ücretsiz bir şekilde karton koli alıp nakliyat  fiyatında tasarrufa gidebilirsiniz.

Nakliye Firması Neler Yapar

Okumak İsteyebilirsiniz: Koli nereden alınır?

3- Nakliyat Firması Eşyalarınızı Kamyona Yükler

Anlaştığınız veya anlaşacağınız ev taşıma firması bütün eşyalarınızı kamyona düzenli bir şekilde yükler. Yükleme işlemini yaparken nakliyat firmaları; bina merdiveni, nakliyat asansörü veya bina asansörü tercih edebilir. Eğer eviniz 3. Kat veya daha üst katlardaysa, binanız ters bir cephede değilse veya binanın çok yakınında elektrik teli yoksa büyük ihtimalle asansörlü taşımacılık yapılacaktır. Bina veya site yönetimi izin veriyorsa binanızda bulan asansör de eşyalarınızın taşınması için tercih edilebilir. Nakliyat firması personelleri eşyalarınızı kamyona yüklerken bir sıralama takip ederek yükler. Sağlam ve dayanıklı olan eşyalarınız aşağıya yerleştirilir. Ufak ve dayanıksız olabilecek eşyalarınız ise sağlam eşyalarınızın üstüne yerleştirilir. Yani yemek takımlarınızın olduğu koli, eşyaların altında yer almaz merak etmeyin.

4- Nakliyat Firması Eşyalarınızı Söker ve Takar

Gebze evden eve nakliyat firmaları eşyalarınızı evinizden nasıl aldıysa aynı şekilde yeni adresinde teslim etmektedir. Gerekli görülen bütün eşyalarınızın sökme ve takma işlemleri nakliyat firması tarafından yapılır. Yani eşyalarınız evinizden sökülerek alındıysa yeni adresinizde eşyanız montajlanarak teslim edilecektir.

Ev Taşıma Firması Neler Yapar

5- Nakliyat Firması Eşyalarınızı Boşaltır ve Yerleştirir

Eşyalarınızın tamamını yükledikten sonra boşaltma işlemini gerçekleştiriyoruz. Eşyalarınız boşaltırken asansörlü taşımacılığı eğer şartlar karşılanıyorsa tercih edebiliriz. Eşyalarınızı yeni adresinize taşırken sizin istediğiniz yerlere yerleştiriyoruz.

Gebze Ev Taşıma Firması

Gebze evden eve nakliyat Unlusoy Nakliyat olarak ihtiyacınız olan bütün işlemleri profesyonel bir şekilde karşılayabiliriz. Sunduğumuz bütün hizmetlerde kaliteden ödün vermeden faaliyet göstermekteyiz. Sizlere en iyi hizmeti uygun fiyatlar ile sunuyoruz. Taşınmanız hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk porno