Evden Eve Nakliyat Uygun Fiyat Alma

Evden eve nakliyat uygun fiyat

Sizlere bu yazımızda evden eve nakliyat uygun fiyat alma yollarından bahsedeceğim. Taşınmanın ne kadar masraflı bir iş olduğunu emin olun çok iyi biliyoruz ve sizleri anlıyoruz. Taşınırken aboneliklerin açılması, tadilatlar yapılması, nakliye firması ile anlaşılması ve benzeri birçok masraf yer almaktadır. Sizlere bu yazımızda uygun fiyatlı ev taşımadan bahsederek tasarruf etmenizi sağlayacağım.

Evden Eve Nakliyat Fiyat Teklifi Nasıl Alınır?

Evden eve nakliyatta uygun fiyat teklifleri alabilmeniz için nakliye firmasını doğru ve net bilgilendirmeniz önemlidir. Evinizin kaç odalı olduğu, nereden nereye taşınmak istediğiniz, kat sayıları ve benzeri bilgilendirmeleri doğru yapmanız önemlidir. Bu bilgilendirmeli net olarak yaptıktan sonra nakliye firmalarına evinizde yer alan eşyaların fotoğraflarını Whatsapp üzerinden iletmeniz durumunda sizlere net bir fiyat sunabilirler.

Fiyat Teklifi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Evden eve nakliyat hizmeti için fiyat teklifi alıyorsanız dikkat etmeniz gerekenler arasında nakliye firmasını net bilgilendirmek ve ekspertiz hizmeti istemek yer almaktadır. Nakliye firmasını bilgilendirirken her detayı söylemenizde fayda vardır. Ekspertiz hizmeti aldığınızda gelen personeli detaylıca bilgilendirmeniz halinde sizlere doğru bir fiyatlandırma sunacaktır.

uygun fiyatlı ev taşıma

Fiyat Teklifi Alırken Vermeniz Gereken Bilgiler

Evden Eve Nakliyat uygun fiyat alma için net bilgiler vermeniz gerektiğini belirtmiştik. Bu bilgiler arasında şunlar yer almaktadır.

1- Evinizin Oda Sayısı

Evinizde bulunan oda sayısını müşteri temsilcisine net bir şekilde belirtmelisiniz. 2+1 eviniz var ise müşteri temsilcisine de 2+1 büyüklüğünde bir eviniz olduğunu söylemelisiniz. Bizimle irtibata geçen bazı müşterilerimiz salon + oda sayısının nasıl olduğunu net belirleyemediklerinden ilk görüşmede yüksek fiyat daha sonra ekspertiz hizmeti aldıktan sonra da uygun fiyat almışlardır. Eğer 3+1 eviniz var ise ve 1 odası boş ise siz yine de nakliye firmasına 3+1 eviniz olduğunu söyleyin. Daha sonra “3+1 evim var ancak 1 odası boş şeklinde belirtin. Zaten eşyanızın fotoğraflarını atınca firma yetkilisi fotoğraflardan evinizin oda sayısını belirleyebilir.

2- Kat Sayıları

Kat sayılarını evden eve nakliyatta uygun fiyat teklifi alma için net olarak belirtmenizde fayda vardır. Kaçıncı katta olduğunuzu giriş katı 0 olarak belirleyip sizin dairenizin olduğu kata kadar saymalısınız. Müşterilerimizden bazıları giriş katı 1. Kat olarak belirtip bulundukları katın 1 fazlasını bizlere iletiyorlar. Bazı müşterilerimiz bizlere 3. Kattan taşınmak istediklerini iletiyorlar ancak ekspertiz arkadaşımız incelemeye gittiğinde 2. Katta oturduklarını fark ediyor. Ev taşıma fiyatını net olarak alabilmeniz için kat sayılarını doğru bir şekilde iletmelisiniz.

3- Nereden Nereye Taşınmak İstediğiniz

Nerden nereye taşınmak istediğinizi doğru bir şekilde müşteri temsilcimize iletmelisiniz. Gebze şehir içi nakliyat hizmeti almak için bizimle iletişime geçen müşterilerimiz bizlere 200 metre ileriye taşınmak istediklerini iletiyorlar. Ancak eşyalar kamyona yüklenip boşaltma yerine gidilmeye başlayınca 200 metre değil ilçe değiştirmiş bile olduğumuz durumlar olmaktadır. Müşteri temsilcimizle iletişime geçtiğinizde “200 metre ilerisi veya 5 dakikalık mesafeye taşınacağım” gibi ifadeler kullanmak yerine hangi mahalleden mahalleye, hangi ilçeden ilçeye taşınmak istediğiniz daha net bir ifade şekli olacaktır.

Şehirler arası evden eve nakliyat hizmetinde ise taşınmak istediğiniz il ve ilçeyi doğru belirtmelisiniz. Şehirler arası ev taşıma adlı yazımızı okuduğunuzda bu hizmetimizde fiyatı belirleyen etkenin mesafe olduğunu anlayacaksınız. Böyle bir durumda il, ilçe veya köyü doğru bir şekilde belirtmelisiniz. Örnek vermek gerekir ise Adana evden eve nakliyat hizmeti almak istediğinizi ve Gebze’den Adana’ya taşınmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Daha sonrasında ise Gebze Yavuz Selim mahallesinden, Adana Çukurova ilçesine Esentepe mahallesine taşınmak istediğini belirtmeniz önemlidir.

4- Eşya Taşıma Mesafesi (Kamyon ile Bina Girişi)

Eğer bir sitede oturuyorsanız site içerisine evden eve nakliyat kamyonun girip giremediğini sormalısınız. Site girişlerinde yer alan kapı duvarları ve benzeri engeller Gebze evden eve nakliyat kamyonunun içeriye girmesini engelleyebilir. Aynı şekilde bina kapısına gidiş yoldan uzak ise, yürüme mesafesi 15 metreyi geçiyorsa yine kamyon ile bina girişi arasında mesafe olacaktır. Haliyle eşyalarınız taşınırken işçiler bu mesafeyi sırtlarındaki yük ile kat ederler. Bu mesafe için nakliye firmaları işçilerine ekstra ücret verirler bu da ev taşıma fiyatını arttırır. Fiyatın net olması adına ya ekspertiz istemelisiniz ya da telefonda bu mesafeyi belirtip fotoğrafını çekmelisiniz.

Temel olarak bu bahsettiğim 4 başlık evden eve nakliyatta uygun fiyat teklifi almanız için net olmalıdır.

ev taşıma uygun fiyat

Evden Eve Nakliyat Uygun Fiyat Alma

Evden eve nakliyat uygun fiyat alma için yapmanız gereken temel başlıkları yukarıda saydım. Bu saydıklarımı net olarak müşteri temsilcisine belirtmeniz halinde sizlere doğu bir fiyat sunacaktır. Aynı zamanda fiyatta tasarrufa gitmek için evinizde bulunan ufak tefek eşyaların kolilemesini sizler yapabilirsiniz. Koli nereden alınır adlı yazımızı okuyarak ücretsiz koli edinebileceğiniz yerleri öğrenebilirsiniz. Eğer aracınız var ise size zorluk çıkartmayacak kolilediğiniz ufak tefek eşyaları aracınıza yükleyerek kendiniz taşıyabilirsiniz. Böylelikle müşteri temsilcisine “ufak tefek bazı eşyaları ben taşıdım fiyatta indirime gidebilir miyiz?” gibi bir istekte bulunabilirsiniz.

Unlusoy Gebze Evden Eve Nakliyat Firması

Unlusoy Gebze evden eve nakliyat firması olarak taşınma işleminin sizlere ne kadar masraf çıkarttığının farkındayız. Firma olarak sizlere uygun fiyatlar ile en iyi hizmeti sunmaktayız. Firmamız uzun yıllardır Gebze bölgesinde faaliyet göstermektedir. Köklü ve kurumsal yapımız ile ihtiyacınız olan bütün taşımacılık işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz. İyi düşünün İyi Taşının!